ALFAPROJALFA STEEL9 mm Luger

Největší světový pistolový fenomén současnosti, světově nejrozšířenější a nejpoužívanější náboj se středovým zápalem pro samonabíjecí pistole a samopaly. Náboj s naprosto ideálním, univerzálním a také již respektu hodným výkonem pro sebeobranu, služební účely, sport i zábavu. Náboj, který se ve služebních pistolích historicky doposud nejvíce osvědčil. Jeho rozměry mají velmi efektivní poměr k jeho balistickým vlastnostem a umožňuje tak konstruovat zbraně s velkou kapacitou zásobovacích ústrojí a přitom s optimálními vnějšími rozměry a s komfortními rozměry rukojetí. Díky jeho globální kvantitě je současně cenově nejdostupnější a má největší množství dostupných variant.

I přesto, že 9 mm Luger je vyloženě pistolový náboj, nemohla zbrojovka ALFAPROJ zůstat se svými revolvery stranou. Jako jedna z mála zbrojovek na trhu přináší střelcům ucelenou řadu revolverů ráže 9 mm Luger, zkonstruovanou globálnímu pistolovému fenoménu a mnoha jeho uživatelům, přímo na míru. Základem úpravy na pistolové náboje ráže 9 mm Luger, které na rozdíl od revolverových nábojů jsou bez okrajové, je nábojový válec se systémem ocelových nabíjecích klipů, ve kterých jsou náboje 9 mm Luger do nábojového válce uloženy. Nabíjecí klipy slouží nejen ke spolehlivému centrálnímu vyhození bezokrajových nábojů, ale samozřejmě slouží k rychlému nabíjení – vkládání všech nábojů do válce najednou. Vzhledem k tomu, že nabíjecí klipy mají z pohledu zásobovacího ústrojí velmi nízkou tzv. mrtvou váhu a téměř nezvětšují rozměr spojených nábojů, tak umožňují skutečně efektivní a pohodlný způsob nošení nebo uchovávání nábojů již plně připravených k rychlému nabití do zbraně. A navíc, všechny nabíjecí klipy ALFA se dlouhodobým skladováním v nabitém stavu nijak neunavují a ani neopotřebovávají.

Revolvery ALFA STEEL ráže 9 mm Luger střílí spolehlivě také bez použití nabíjecích klipů, čili s náboji nabitými do nábojového válce napřímo, a to díky uložení a vymezení nábojů v nábojových komorách stejně spolehlivě, jako u samonabíjecích pistolí s uzamčeným závěrem. Celoocelové revolvery ALFA STEEL ráže 9 mm Luger se vyrábějí ve dvou variantách provedení nábojového válce a tím ve dvou různých produktových řadách: PARA a CLASSIC