ALFAPROJALFA STAINLESS22 Long Rifle

Začalo to náboji 22 Short a 22 Long, ale ty se ukázaly jako málo výkonné a pro pušky nedostatečně přesné, a to i pro vzdálenosti a účely použití zbraně, které se později začalo přezdívat „malorážka“. V roce 1887, ještě na konci éry černého prachu se tak v USA zrodil náboj 22 Long Rifle, který je do současnosti nejpopulárnějším nábojem s okrajovým zápalem na světě a jeho celosvětová spotřeba je v rámci civilního střeliva dominující. Zvýšením výkonu původního náboje 22 Long a osazením těžší střelou vznikla velmi zdařilá a vysoce efektivní kombinace rozměrů náboje a balistiky olověné střely ráže .22, a jako nová ráže byla nazvána 22 Long Rifle. Kromě doplnění názvu dostala tato ráže do vínku skutečně mimořádnou, vrozenou přesnost ve velkém rozsahu laborací a typů střel. Proto je dnes neporazitelnou jedničkou ve sportovní střelbě olympijských disciplín a díky nízké výrobní ceně je „22 LR“ nejvyhledávanějším nábojem zábavním, výcvikovým a také loveckým i farmářským, k odlovu malé lovné nebo škodné zvěře. Skvěle slouží jak v dlouhých, tak i v krátkých palných zbraních a v mnoha zemích je nepředstavitelné, že by ve venkovském stavení nebyla doma zbraň v ráži 22 LR. Náboj 22 long Rifle vytvořil zcela novou kategorii praktického využití k obrovskému rozsahu účelů a tím doslova zlidověl. A jak už bylo výše uvedeno, proto se jemu a zbraním pro něj určeným často neřekne jinak, než lidově „malorážka“.

3"

4"

5"

6"

3”

ALFA STAINLESS | 22 Long Rifle

MODEL 2230

MODEL 2231

MODEL 2230

RÁŽE

Střední varianta velikosti revolveru ALFA STAINLESS ráže 22 LR, která kromě „malorážkové“ ráže, svými vnějšími rozměry a koncepcí pevných mířidel plně odpovídá povaze obranného, i služebního velkorážového revolveru. Ideální využití je k cenově nenáročnému střeleckému výcviku s cílem efektivní přípravy na používání velkorážového revolveru.

22 LR

DÉLKA HLAVNĚ

3" / 76 mm

DÉLKA ZBRANĚ

217 mm

HMOTNOST

1000 g

KAPACITA

9 ran

PEVNÉ HLEDÍ

pevné

NEREZ

nerez

POPTÁVKA
POPTÁVKA

MODEL 2231

RÁŽE

Tento „třípalec“ v kombinaci se stavitelným hledím je populární svou uživatelskou a rozměrovou univerzálností. Umožňuje nácvik jak rychlé obranné střelby, tak již nácvik střelby pomalé mířené, kde přesné nastřelení hraje hlavní roli.

22 LR

DÉLKA HLAVNĚ

3" / 76 mm

DÉLKA ZBRANĚ

217 mm

HMOTNOST

890 g

KAPACITA

9 ran

STAVITELNÍ HLEDÍ

stavitelné

NEREZ

nerez

POPTÁVKA
ZRUŠIT

4”

ALFA STAINLESS | 22 Long Rifle

MODEL 2241

MODEL 2241

RÁŽE

Jestliže někoho doslova žánrově baví služební revolvery, ale jejich ráže jsou na takový střelecký flirt již příliš výkonné a na provoz náročné, najde si zaručeně své v kombinaci ráže 22 LR a policejního „čtyřpalce“ se stavitelným hledím. Své si zde samozřejmě najdou také sportovní střelci, pro které je záměrná linie „čtyřpalce“ ten jejich pravý zlatý střed.

22 LR

DÉLKA HLAVNĚ

4" / 102 mm

DÉLKA ZBRANĚ

243 mm

HMOTNOST

1100 g

KAPACITA

9 ran

STAVITELNÍ HLEDÍ

stavitelné

NEREZ

nerez

POPTÁVKA
ZRUŠIT

5”

ALFA STAINLESS | 22 Long Rifle

MODEL 2253 SPORT